Elukindlustusseltsid kogusid üheksa kuuga makseid 187 miljoni euro eest

30.12.2019

Eesti elukindlustusseltsid kogusid tänavu üheksa kuuga kindlustusmakseid 187 miljonit eurot, mis on 10 protsenti enam kui eelmisel aastal sama perioodi jooksul. Suure osa maksetest kogusid elukindlustusandjad Läti ja Leedu turult. 

Elukindlustusmaksete mahust moodustavad suurima osa investeerimisriskiga elukindlustuse tooted, mida koguti üheksa kuuga 87,8 miljoni euro väärtuses ehk 9 protsenti rohkem kui aasta tagasi. Investeerimisriskiga elukindlustuse tooted moodustavad kõigist elukindlusmaksetest 47,0 protsenti, kasumiosalusega kindlustus 26,8 protsenti ja muu elukindlustus 14,4 protsenti.

Kindlustusmaksete järgi on Eesti suurimaks elukindlustusandjaks Swedbank Life Insurance, kelle maksed moodustavad turust poole. Compensa Life Insurance’i turuosa on 41 protsenti ja SEB Elu- ja Pensionikindlustuse turuosa 9 protsenti. Elukindlustusseltside varade maht kasvas kvartaliga 1,16 miljardilt eurolt 1,21 miljardi euroni ehk 3,7%.  Varade maht kasvas kõigil kolmel seltsil.

Kahjunõudeid oli kokku üheksa kuu jooksul 93,9 miljoni euro eest, mis on 12 protsenti enam kui aasta tagasi. Nõudeid esines kõige enam investeerimisriskiga elukindlustuses, neid oli 47,2 miljoni euro väärtuses ehk 50 protsenti kõigist kahjunõuetest.

Elukindlustuse sektori kolmanda kvartali ülevaate leiad Finantsinspektsiooni kodulehelt.

Veel uudiseid