Blogi

Andre Nõmm: “Tarkadesse riskikontrollidesse investeerimine on ellujäämiseks hädavajalik.”

Postitas Finantsinspektsioon 16. september 2020

Finantsinspektsiooni juhatuse liige Andre Nõmm rääkis Kaisa Gabraliga innovatsioonist finantssektoris. Keerulise sõna taga peitub tegelikult lihtne sõna areng. Mida innovaatilist on teinud Finantsinspektsioon? Kui innovaatilised on pangad ja finantssektor? Millised on praegused innovaatilised lahendused finantssektoris? Millal hakkame rahavooge juhtima mõttejõuga? Kuula podcasti siit:

Andre Nõmm: Rahapesu riskide vältimine pole suur kunst.

Postitas Andre Nõmm 16. september 2020

Finantsasutuste oodatav hoolsus rahapesu tõkestamisel on tõstetud uutesse kõrgustesse. Väited, et seda ootust on pankuritel raske täita ning see on justkui erasektori väline ülesanne, võiks jätta minevikku.

Kilvar Kessler: “ Lootsime, et koroona pandeemia on ajutine.”

Postitas Finantsinspektsioon 04. august 2020

Finantssektor sai Finantsinspektsiooni juhilt Kilvar Kesslerilt koroonakriisis hakkama saamise eest hindeks viie. Kuid mis saab edasi?  Mis muutus finantssektoris koroona saabudes?  Millised finantssektorid said valusamalt pihta? Kuidas Finantsinspektsioon motiveeris panku klientidele paindlikumaid maksetingimusi andma ja mis saab siis, kui see kohustus lõppeb? Kuidas uues koroonalaines hakkama saada ja mida toob sügis? Kuula Finantsinspektsiooni taskuhäälingu 2. episoodi, kus inspektsiooni juht Kilvar Kessler koos Kaisa Gabraliga nendel teemadel räägib.