Kahjukindlustusseltsid kasvatasid kasumit

31.12.2019

Eestis litsentseeritud kahjukindlustusseltsid kogusid koos oma Läti ja Leedu filiaalidega 2019. aasta üheksa kuuga 447 miljonit eurot kindlustusmakseid, kasvades 4,7%. Üheksa kuu kahjunõuete maht oli 254 miljonit eurot ja see kasvas aastaga 7%.

Eesti kahjukindlustuse turgu iseloomustab paranev kasumlikkus. Üheksa kuuga teenisid Eesti kahjukindlustusseltsid ning nende Läti ja Leedu filiaalid kokku 60 miljonit eurot kasumit ehk siis rohkem kui seltsid eelmise aastaga kokku teenisid. Sellest 11,6 miljonit eurot moodustas tulu investeeringutelt. Kolmandas kvartalis teenis sektor 24,3 miljonit eurot kasumit ja kindlustusseltside varade maht kasvas 913 miljoni euroni.

Varakindlustus oli jätkuvalt suurimat tulu tootev kindlustusliik, aga ka kasko- ja liikluskindlustus ei jää kaugele maha. Kahjukindlustusseltside kombineeritud suhe oli 2019. aasta üheksa kuuga 86,9%, mis on parem eelmise aasta samast perioodist (88,3%). Eriti märgatav oli kombineeritud suhte paranemine liikluskindlustuses. Samas püsivad kahjukindlustussektoris konkurentsisurved, mis on eriti tuntavad kasko- ja liikluskindlustuses. Konkurentsisurved võivad kahjukindlustuse sektori kasumlikkust lähitulevikus vähendada. 

Kahjukindlustuse sektori kolmanda kvartali ülevaate leiad Finantsinspektsiooni kodulehelt

Veel uudiseid