jaanuar 2019

Andre Nõmm osales seminaril „Regulatsiooniga rahapesu vastu – mida me sellega saavutame?“

Postitas Piret Lakson 24. jaanuar 2019

Finantsinspektsiooni rahapesu tõkestamise eest vastutav juhatuse liige Andre Nõmm tegi neljapäeval, 24. jaanuaril ettekande FinanceEstonia seminaril “Regulatsiooniga rahapesu vastu – mida me sellega saavutame?“. Ettekanne keskendus aktuaalsetele küsimustele rahapesu tõkestamise reeglite kohaldamisel – kas ja kuidas on muutunud ootused finantsjärelevalvele ja finantssektori turuosalistele ning millised on aktuaalsed küsimused rahapesu riskide maandamisel.

Andre Nõmm

Piirangutega või piiranguteta?

Postitas Andre Nõmm 18. jaanuar 2019

FinanceEstonia korraldas neljapäeval, 17. jaanuaril erakondade tipp-poliitikute ja arvamusliidrite arutelu „Eesti pensionisüsteem – lammutada või ehitada?“, kus kõlas ka mõte, et pensionifondide tulemust on mõjutanud liiga ranged investeerimispiirangud ning nende leevendamine (või nende kaotamine sootuks) võimaldaks pensionifondidele otsida suuremat tootlust.

Kilvar Kessler: krüptorahanduses peituvad suured riskid

Postitas Kilvar Kessler 16. jaanuar 2019

Finantsinspektsiooni juht Kilvar Kessler tunnistab, et möödunud aasta oli tema karjääri kõige raskem, kuid üldse mitte Danske skandaali tõttu. Muuhulgas hoiatab Kessler Eestis puhkenud krüptobuumi eest, millest peituvad eelkõige pettuse ja kelmuse riskid ning selle kaudu mainerisk meie riigile, kirjutab Postimees.