detsember 2020

Kilvar Kessler: “Ühiskonnale ei meeldi valemängijad.”

Postitas Finantsinspektsioon 28. detsember 2020

Finantsinspektsiooni juhatuse esimehe Kilvar Kessleri sõnul ei seedi ühiskond valemängijaid. Inspektsioon seisab hea selle eest, et valemängijaid poleks ja need üksikud saaksid karistatud. 

Küsimustele vastab Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler.

Kuidas saaks Eesti pensionär sama rikkaks kui Saksa oma?

Postitas Finantsinspektsioon 17. detsember 2020

Kuurortpiirkondades ringi reisides torkab silma üks tõsiasi – sarmikalt hallipäiste turistide osas on valdav enamus pärit Saksamaalt. Samal ajal Eesti pensionär loeb raha leiva ja kilu ostmiseks. Kuidas saaks Eesti pensionär sama rikkaks kui  Saksa oma?

Varasemast kiirlaenupreeriast tänasesse inkassoitke

Postitas Siim Tammer 08. detsember 2020

Kui 2015. aastal jõustunud seaduse alusel kiirlaenuettevõtted Finantsinspektsiooni järelevalve alla liikusid, said paarisajast ettevõttest tegevusloa vaid 54. Lisaks numbrile on selle ajaga muutunud ka probleemide sisu ja fookus.

Kõik me mäletame aega viis aastat tagasi, kui meedias ilmus palju uudiseid sellest, kuidas inimesi kiusati ja inimesed olid võlaorjuses –viimase viie aastaga on olukord tegelikult muutunud tänu sellele, et kiirlaenuandjad on Finantsinspektsiooni järelevalve alla võetud ja kiirlaenuandjatega on samalaadseid muresid jäänud oluliselt vähemaks.