Admiral Markets AS sai 32 000 eurot trahvi

09.02.2021

Finantsinspektsioon karistas Admiral Markets AS-i (registrikood 10932555) investeerimisteenuse osutamisel seadusjärgsete kohustuste rikkumise eest 32 000 euro suuruse trahviga. Investeerimisühing muutis eelmise aasta aprillis oluliselt, ette teatamata ja ühepoolselt klientidega sõlmitud finantsinstrumentide tingimusi. Muudeti toornafta hetkehinna arvutamise metoodikat ja samaaegselt tõsteti ka konkreetse väärtpaberi üleöö hoidmise tasusid. 

Muudatuste protsess ja alused olid klientidele läbipaistmatud. Finantsinstrumendi omandanud kliendid pidid selle tulemusena oma tegevuse ümber kujundama, sh arvestama võimalikust tuluvõimalusest ilmajäämisega ja/või kuludega.

Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler selgitas, et keerukate finantsinstrumentidega kauplev professionaalne turuosaline, kes pakub vastavat teenust muu hulgas laiale klientide ringile, peab riske juhtima ja maandama ning tegema selleks vastavaid kulutusi. Samuti tuleb sellisel ettevõttel olla enne teenuse osutamist klientidele suunatud kommunikatsioonis võimalikult selge. „Vältima peaks pelgalt riskide ootamatut ja ebaselget edasikandmist oma klientidele,“ ütles Kessler.

Finantsinspektsioon tuvastas, et Admiral Markets AS ei teinud finantsinstrumendi tingimusi muutes endast kõike olenevat, et lähtuda oma klientide parimatest huvidest. Admiral Markets AS rikkus väärtpaberituru seaduse (VPTS) § 85 lg 1 p 1 nõudeid ning sooritas seeläbi VPTS § 23712 lg-s 2 kirjeldatud väärteo, mille eest võib juriidilist isikut karistada kuni 32 000 euro suuruse rahatrahviga. 

Pressiteade on avalikustatud vastavalt finantsinspektsiooni seaduse § 54 lg-le5 ja VPTS § 230 lg-le 41.

Veel uudiseid