Finantsinspektsioonis toimus avatud uste päev

19.04.2024

Finantsinspektsioonis (FI) toimus 17. aprillil avatud uste päev, kus tutvustati inspektsiooni ja selle tööd. Üritust külastas ligi 50 tudengit erinevatest ülikoolidest.

Avatud uste päeva avas Finantsinspektsiooni juhatuse esimees Kilvar Kessler, kes rääkis sellest, kuidas ta omal ajal inspektsiooni tööle läks ning kuidas väljakutsed finantsjärelevalvajana teda siiani, enam kui 20 aastat hiljem paeluvad. „Kui on soov midagi ühiskonnale tagasi anda, siis FI on selline koht, kus läbi finantssektori saab seda üsna olulisel moel teha,“ märkis Kessler. Samuti tõi ta välja tohutu teadmusbaasi, mis FI-s on tänu sellele, et oleme osa Euroopa Keskpanga ühtsest pangandusjärelevalvest (SSM). Kessler lisas, et kuna Finantsinspektsioon on väike organisatsioon – kõige väiksem finantsjärelevalve Euroopa Liidus –, siis organisatsiooni protsessid ei ahista töötajaid ning au sees on jätkuvalt loominguline vabadus. 

Avatud uste päeval rääkisid FI õigus-, finants- ja IT ala eksperdid põnevaid lugusid sellest, kuidas tehakse finantssektoris järelevalvet ja milliseid nutikaid töövahendeid selleks kasutatakse. Lisaks said tudengid küsida küsimusi end huvitavatel teemadel. FI töötajad tegid ülevaate ka karjääri- ja praktikavõimalustest inspektsioonis. Päev lõppes networkingu ja ühise tuuriga ajaloolises majas.

Tagasiside põhjal meeldis tudengitele eriti FI noorte töötajate paneeldiskussioon ning ka temaatilised töötoad, kus sai tutvuda lähemalt vastava valdkonna tööga inspektsioonis ning uurida töö kohta otse FI eksperdilt. 

FI-s töötab hetkel kokku 134 inimest, kellest osa on asutusega seotud olnud selle loomisest saati ehk üle 20 aasta. FI töötajaskonda iseloomustab hea tasakaal pikaajalise kogemusega pühendunud tippekspertide ja viimastel aastatel asutuse kasvamisega lisandunud võimekate noorspetsialistide vahel.

Veel uudiseid