Finantsinspektsioon korraldab infopäeva põhimakseteenuste kättesaadavusest

21.02.2024

Finantsinspektsioon kutsub neljapäeval, 22. veebruaril kell 10-12 infopäevale, kus selgitatakse nõudeid põhimakseteenuste osutamisele. Infopäev on mõeldud eelkõige pankade ja pangafiliaalide esindajatele, kuid seda võivad jälgida ka kõik teised, kes teema vastu huvi tunnevad.

Pankade ja pangafiliaalide esindajaid ootab Finantsinspektsioon osalema Eesti Panga muuseumis, aadressil Estonia puiestee 11. Kõik teised, kes teema vastu huvi tunnevad, saavad infopäeva jälgida Finantsinspektsiooni YouTube kanalilt. 

Infopäeval annab Finantsinspektsioon ülevaate aasta alguses jõustunud soovitusliku juhendi „Nõuded põhimakseteenuste osutajatele“ sisust. Juhendi eesmärk on selgitada põhimakseteenuste pakkumisega seotud nõudeid, ühtlustada turupraktikaid ning seeläbi tagada tarbijatele põhimakseteenuste laialdane kättesaadavus ja teenustele igakülgne ligipääs. Põhimakseteenused on maksekonto pidamine, sularaha sisse- ja väljamaksmine ning maksete tegemine ja vastuvõtmine. Need on teenused, mis peavad olema inimestele kättesaadavad. 

Finantsinspektsiooni ootustest põhimakseteenuste pakkumisele loe lisaks inspektsiooni soovituslikust juhendist. 
Infot põhimakseteenuste kohta leiab ka Finantsinspektsiooni tarbijaveebist minuraha.ee
 

Veel uudiseid